Wetlina noclegi w Beskidach

Bieszczadzka turystyczna wieś Wetlina położona jest nad potokiem o tej samej nazwie, dodatkowo miejscowość znajduje się na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego z Ciśniańsko-Wetlińskim Parkiem Krajobrazowym, co czyni te okolice wyjątkowymi pod względem walorów przyrodniczych. Nazwa miejscowości wzięła się od rodzaju wierzby, jaką jest „wetlyna”.

Wetlina noclegi domki są miejscem bardzo popularnym i cenionym wśród turystów dzięki położeniu w niewielkiej odległości od gór a także ze względu na mnogość oferowanych przez okolicę rozrywek. Turyści wybierają Bieszczady domki na swój letni wypoczynek czy też weekend w Bieszczadach. Wetlina domki czy pokoje gościnne, agroturystyka na jedne z najbardziej popularnych miejsc noclegowych w Bieszczadach.

Największe atrakcje Wetliny

Z Wetliny wychodzą liczne szlaki prowadzące w najciekawsze i najpiękniejsze zakątki tego regionu, w tym na Połoninę Wetlińską, Przysłup Caryński, Riabią Skałę, do Ustrzyk Górnych czy do Zatwarnicy. Kolejnym przemawiającym za pobytem w Wetlinie argumentem jest fakt, iż wytyczone zostało tu aż 20 km przeznaczonych do uprawiania narciarstwa biegowego. Noclegi Wetlina jest też miejscem znanym z organizacji rozmaitych imprez odbywających się cyklicznie i są to: Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec”, Jazz w Starym Siole oraz festiwal muzyki reggae.

Położona w sercu Bieszczadów jest doskonałą bazą wypadową na lokalne szlaki i ścieżki. Leżący u podnóży połonin, przepełniony w sezonie letnim architektoniczny „koszmarek” jest w zasadzie skazany na sukces. Stąd wychodzi najwięcej szlaków, stąd najprościej dostać się na bieszczadzkie połoniny, tu też zdecydowanie największa liczba turystów rozpoczyna swą przygodę z Bieszczadami. Jest tu mnóstwo noclegów, jest także gdzie zjeść. W kilku miejscach odbywają się cykliczne koncerty i imprezy. Nie brakuje sklepów i barów. W zimie czeka blisko 20km tras do narciarstwa biegowego. Od 5 lat trasą torowiska kolejki wąskotorowej obywa się bieg narciarski „Od Niedźwiedzia aż do Kija”. Jego pomysłodawcami i organizatorami są Piotr „Niedźwiedź” Ostrowski z Wetliny (jeden z pionierów turystyki w tej okolicy) oraz Wojtek „Kiju” Gosztyła z Woli Michowej – stąd też nazwa biegu. W roku 2010 trasa została odwrócona w stosunku do poprzednich edycji, toteż lekkiej modyfikacji uległa również nazwa – „Z Kijem do Niedźwiedzia”, czyli z Woli Michowej do Wetliny. W samej miejscowości warto również zobaczyć niewielki wodospad, zwany kaskadą czy też czasem siklawą Ostrowskich. Ok. 5m wysokości, ale dość malowniczy, znajduje się blisko żółtego szlaku.