W gminie Poronin startuje akcja „Miejsce Przyjazne Maluchom”

To już dziewiąta edycja akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom” w Małopolsce, ale tym razem ma ona wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy o certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom” mogą ubiegać się instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszej gminy! Urząd Gminy Poronin przyłączyła się do akcji, jako koordynator lokalny, co umożliwia wszystkim zainteresowanym start w akcji. Akcja rozpoczyna się już dziś (poniedziałek, 1 września). Murzasichle noclegi zaprasza.

Główny cel akcji to  znalezienie i promocja miejsc, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, które respektują szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność najmłodszych nie jest problemem.
Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe – wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom.
Urząd Gminy Poronin zdecydował się na udział w akcji w charakterze lokalnego koordynatora, po to by dać szansę na zdobycie certyfikatu „Miejsca Przyjaznego Maluchom” także instytucjom, firmom czy placówkom z naszej gminy.

Ważne
Co istotne w staraniach o certyfikat nie mogą brać udziału placówki, których celem statutowym jest opieka nad dziećmi (przedszkola, żłobki, kluby malucha). Tytuł  „Miejsce przyjazne maluchom” przyznawany jest na podstawie zgłoszeń miejsc i samych rodziców, po przeprowadzonej osobistej weryfikacji organizatorów i partnerów akcji.

Aby otrzymać tytuł zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. Certyfikaty wręczane są podczas finałowej gali. Podsumowaniem akcji jest dodatek do Gazety Wyborczej, opisujący wszystkie miejsca.
Zgłoszenia miejsc pod adresem mailowym: maluchy@agora.pl przyjmowane są już od poniedziałku, 1 września do niedzieli 28 września.

Weryfikacja zgłoszeń trwa od poniedziałku, 29 września do niedzieli 12 października. O tym, kto w tegorocznej edycji otrzyma certyfikat „Miejsce przyjazne maluchom” dowiemy się ze specjalnego dodatku w Gazecie Wyborczej oraz na stronach  www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl,  www.malopolska.pl. W niedzielę, 19 października, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie  odbędzie się uroczysta gala przyznania certyfikatów.
Organizatorami akcji są agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza i Redakcja „Wrota Małopolski” Partnerem akcji jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Koordynatorem lokalnym jest Urząd Gminy Poronin.