Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w zachodniopomorskiem, powiat kołobrzeski, gmina noclegi Ustronie Morskie. Miejscowość ta leży przy drodze krajowej nr 11 pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem.
Do końca XIX wieku była to wieś rybacka, jednak z roku na rok, wraz z liczbą przybywających tu turystów, kąpielisk i sanatoriów, stawała się miejscowością wypoczynkową, w 1905 roku uzyskała dopiero status gminy. Dziś jest to znana i ceniona baza turystyczno-wypoczynkowa.
Miejscowość ta, będąca popularnym letnim kąpieliskiem, znajduje się dokładnie pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem, na Wybrzeżu Słowińskim, nad Zatoką Pomorską.
Ustronie Morskie to jedna z bardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża.

Zabytki: to przede wszystkim Kościół z XIV w. pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie.
Gmina noclegi Ustronie Morskie utworzyła jednostkę pomocniczą sołectwo „Ustronie Morskie”, obejmujące miejscowości: Grąbnica, Ustronie Morskie i Wieniotowo.
Klimat Przeważa tu klimat morski o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych. Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia Morskiego jest występujący w powietrzu aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości, w szczególności w terapii schorzeń dróg oddechowych. Możemy tu korzystać nie tylko z kąpieli morskich, plażowania, ale także uprawiać sporty wodne, wędkarstwo nadbrzeżne, hippikę. Dużą atrakcję stanowią dwa mola wybiegające na ponad 100 metrów w morze.