Śnieżna gorączka – Puchar Zakopanego!

W Zakopanem noclegi w Mikołajki została zaprezentowana nagroda specjalna Pucharu Zakopanego – samochód osobowy! Każdy narciarz ma szanse wygrać nagrodę specjalną – wystarczy, że wystartuje we wszystkich czterech edycjach Pucharu Zakopanego i zdobędzie największą liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej. Zawody obędą się w tym roku w czterech stacjach narciarskich w Zakopanem: Polana Szymoszkowa, Harenda, Nosal i Kasprowy Wierch.

Pierwsze zawody Pucharu Zakopanego zostaną rozegrane 14 grudnia 2013 na Polanie Szymoszkowej. Będą one jednocześnie eliminacjami do amatorskich Mistrzostw Polski. Każda ze stacji jest organizatorem swojej edycji zawodów, które zostaną wliczone do klasyfikacji generalnej. Medale, dyplomy i nagrody czekają na uczestników podczas każdych zawodów. Zdobywcami Pucharu Zakopanego zostają zawodnicy, którzy po czterech zawodach osiągną największa liczbę punktów w swojej kategorii i wystartowali we wszystkich czterech edycjach zawodów.Nagroda specjalna
Spośród zawodników, którzy zdobyli Puchar Zakopanego w swojej grupie wiekowej w łącznej punktacji po czterech edycjach, zostanie rozegrana piata konkurencja, w której zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną ufundowaną przez KIA Motors Polska. Piątą konkurencją będzie konkurs wiedzy „Narciarstwo alpejskie w historii Zakopanego.” Zostaną również przygotowane dodatkowe pytania o marce KIA.

Harmonogram Pucharu Zakopanego 2013/2014
Polana Szymoszkowa – 14 grudnia 2013 (sobota)
Harenda – 12 stycznia 2014 (niedziela)
Nosal – 9 lutego 2014 (niedziela)
Kasprowy Wierch – 2 marca 2014 (niedziela)

ZAKOPANE POKOJE  ZAPRASZAJĄ!