Ruciane Nida

Obszar gminy wyróżnia się dużym udziałem jezior. Najbardziej znane to Jezioro Śniardwy – często nazywane „Mazurskim Morzem”, przepiękne Jezioro Nidzkie – natchnienie pisarzy i poetów oraz Jezioro Bełdany. Przez zachodnią część gminy przepływa „królowa mazurskich rzek” – Krutynia, uznawana za jeden z piękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Polsce jak i w Europie m. in. KRUTYŃ – UKTA 13 km, UKTA – NOWY MOST 7 km, NOWY MOST – KAMIEŃ 10 km,

Ruciane nida noclegi domki położone są w spokojnej miejscowości lokalizacja w środku Puszczy Piskiej na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprzyja miłemu wypoczynkowi w czasie urlopu jak i wypadom weekendowym.

Noclegi Ruciane Nida to wiele atrakcji liczne trasy turystyczne i ścieżki dydaktyczne pozwalają na obcowanie ze wspaniałą mazurską przyrodą i dotarcie do każdego ciekawego zakątka okolicy. Zimą leśne dukty i polne drogi stają się idealnymi trasami biegania na nartach czy też organizacji kuligów. Ciekawym obiektem godnym uwagi jest Izba Regionalna, która znajduje się w jednej z drewnianych, zabytkowych chałup. Założona została przez Eugeniusza Bielawskiego – miejscowego nauczyciela, znanego działacza społeczno – kulturalnego. Przez wiele lat gromadzone były tutaj narzędzia gospodarskie wykorzystywane przez mieszkańców regionu, stare meble, przedmioty codziennego użytku,. W Izbie znajdują się także rzadkie egzemplarze gazet i druków mazurskich oraz stare fotografie. W owej gminie znajdziemy również Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego , we wnętrzu którego odtworzono warszawski gabinet poety. Ekspozycja obejmuje także liczne zdjęcia, rękopisy, listy i pamiątki. Na terenie gminy znajdują się pomniki przyrody, m.in. dwa dęby o obwodzie 565 cm i 320 cm oraz osobliwie wyglądająca sosna w kształcie liry. W pobliżu wsi Wojnowo znajduje się obejmujące swoim zasięgiem 9 ha głazowisko – 12 000 głazów, dwa z nich: jeden o obwodzie 975 cm i wysokości 1,2 m, drugi o obwodzie 700 cm i wysokości 1 m, są pomnikami przyrody.

Ruciane Nida noclegi nad jeziorem, na szlaku kajakowym „Krutynia” w sercu Puszczy Piskiej.
Do dyspozycji Ruciane nida noclegi z wyzywieniem oferuje dla gości; duże molo z łódką, kajakiem,rowerem wodnym,a także rowery górskie gril,ognisko. Mazury domki nad jeziorem są znakomitym miejscem wypoczynku i rekreacji dla całej rodziny, zachęca do wędkowania,grzybobrania, pieszych i rowerowych wycieczek.

Noclegi Ruciane Nida noclegi z wyzywieniem położone w sercu Puszczy Piskiej, bezpośrednio nad brzegiem jeziora . W otoczeniu pięknych lasów, bezpośrednio nad jeziorem

Ruciane Nida noclegi z wyżywieniem, Mazury domki nad jeziorem, Ruciane Nida domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.