Rowerem na Jedwabnym Szlaku

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Jak dużo trzeba mieć w sobie odwagi, by ruszyć w nieznane? Na to pytanie odpowiedzieć może Magdalena Kuba, która podczas spotkania w kazimierskiej bibliotece podzieli się wrażeniami ze swojej ostatniej wyprawy – z Kirgistanu do Uzbekistanu.

W najbliższy wtorek 21 października w KOKPiT – Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.  „Rowerem na Jedwabnym Szlaku z Kirgistanu do Uzbekistanu” to relacja z wyprawy i zarazem prezentacja zdjęć Magdaleny Kuby.

Magdalena Kuba urodziła się w 1980 roku w Puławach. I choć najchętniej podróżuje po górach, na swoim koncie ma też wiele innych wypraw. Głównie są to wakacyjne podróże, piesze i rowerowe wycieczki po górach. Czasem dłuższe, czasem krótsze. Raz bliższe, a raz dalsze. Każda jednak jest podróżą w nieznane. Wspaniałą przygodą.

– Czy to krótka wycieczka rowerem za miasto, czy też długa ekspedycja poza kontynent europejski to jedna z rzeczy, którą najchętniej robię w moim życiu – opowiada o swojej pasji Magdalena Kuba. – Urzekająca natura, świat zwierząt, który możemy obserwować, a czasami nawet zrobić zdjęcie, czy też super fotogeniczne zabytki naszego dziedzictwa kulturowego towarzyszą tym przygodom. Zdobywanie szczytów górskich i wędrowanie z namiotem i plecakiem jest też bardzo intensywnym skonfrontowaniem się z otaczającą nas przyrodą, klimatem, ludźmi i kulturą. Zrezygnowanie z wielu wygód i ograniczenie się do niezbędnego bagażu sprawia, że nie ma się innego wyjścia jak otwarcie się na nową sytuację.

Podróżniczka do swoich największych wypraw zalicza m.in.: Tatry Wysokie, Kaukaz, Karpaty w Rumunii, Pireneje w Hiszpanii, Masyw Annapurna w Nepalu.

– W sierpniu 2014 roku podróżowałam po Kirgistanie i Uzbekistanie – mówi Magdalena Kuba. – W podróżach zawsze towarzyszy mi aparat fotograficzny. Zdjęcia, które robię, dają tylko częściowy obraz tego, co zobaczyłam. Resztę może uzupełnić tylko moja opowieść.

Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży, w którą zabierze nas Magdalena Kuba. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek 21 października o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Noclegi