Ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń w akcji „Miejsce przyjazne maluchom”

Jeszcze tylko do niedzieli 28 września czekamy na zgłoszenia miejsc, które będą walczyły o zdobycie certyfikatu Miejsce przyjazne maluchom w Gminie Poronin. Po tym terminie rozpoczniemy weryfikację, która zakończy się w niedzielę 12 października. Ci, którzy nie zdążyli jeszcze przesłać swoich zgłoszeń, mają już na to niewiele czasu! Ząb noclegi zaprasza.

Przypomnijmy akcja Miejsce przyjazne maluchom w tym roku odbywa się już po raz 9. Od 7 edycji do Krakowa dołączyły inne miejscowości z naszego regionu, a dzięki temu miejsca przyjazne maluchom możemy odnaleźć w całej Małopolsce.
Akcja powstała po to by uczulić firmy komercyjne, instytucje, urzędy, przychodnie, kawiarnie czy restauracje na potrzeby najmłodszych. Cel to pomoc rodzicom w odnalezieniu miejsc, które starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym, dzieci także poczuły się dobrze. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” nagradza specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami.
W tym roku dzięki udziałowi naszej gminy, jako koordynatora lokalnego, chętne instytucje mogą brać udział w tej akcji. Wcześniej odbywała się ona tylko w Krakowie. Trzy lata termu, po to by umożliwić gminom z całego regionu udział w projekcie, Redakcja Wrota Małopolski podjęła się roli koordynatora regionalnego akcji w Małopolsce. Teraz o tym, które miejsca z Małopolski powalczą o certyfikaty „Miejsc przyjaznych maluchom” decydują gminy, które przyłączając się do projektu, jako koordynatorzy lokalni, dali szansę instytucjom, firmom czy placówkom publicznym ze swojego terenu.

Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe – wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.