Lądek Zdrój – co warto zobaczyć ?

Lądek-Zdrój to malownicze miasteczko położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, które słynie z uzdrowiskowej tradycji i pięknej przyrody. To idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w spokojnej atmosferze otoczonej lasami i górami.
Dziś miasto słynie z pięknych krajobrazów, licznych źródeł mineralnych oraz bogatej historii. Warto odwiedzić tu m.in. piękny park zdrojowy z licznymi rzeźbami i altanami, basen termalny z podgrzewaną wodą mineralną, a także wiele innych atrakcji.
Zamek Karpień – to ruiny zamku, który powstał w XIV wieku. Choć zamek jest już tylko ruiną, to nadal robi wrażenie swoim pięknem i historią. Kolej Gondolowa – to jedna z największych atrakcji Lądka Zdroju. Kolejka ta wiedzie na szczyt góry Czarna Góra, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Na szczycie góry znajduje się także wieża widokowa oraz trasy narciarskie. Stary Browar – to zabytkowy budynek, który w przeszłości pełnił funkcję browaru. Obecnie jest to miejsce, w którym organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne, koncerty oraz wystawy sztuki. Warto zobaczyć Stary Browar zarówno ze względu na jego architekturę, jak i na ofertę kulturalną. Kolej linowa na Czarną Górę – to atrakcja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i piękne widoki. Kolej linowa zabierze Cię na szczyt Czarnej Góry, skąd rozciąga się wspaniały widok na Lądek-Zdrój i okoliczne góry.
Lądek Zdrój to również idealne miejsce na wypady w góry. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, m.in. na najwyższy szczyt Sudetów Środkowych – Śnieżnik (1425 m n.p.m.). W zimie natomiast można korzystać z okolicznych stoków narciarskich, które są dobrze przygotowane i oferują wiele atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów.
Kolej Gondolowa – to jedna z największych atrakcji Lądka Zdroju. Kolejka ta wiedzie na szczyt góry Czarna Góra, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Na szczycie góry znajduje się także wieża widokowa oraz trasy narciarskie. Ośrodek Narciarski Czarna Góra – to idealne miejsce dla osób, które lubią sporty zimowe. Na terenie ośrodka znajdują się liczne trasy narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarska. Rezerwat przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”
To niezwykłe miejsce, gdzie można zobaczyć unikatowe torfowisko, pełne rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Rezerwat znajduje się w okolicach Zieleńca, niedaleko Lądka Zdrój.
Pijalnia Wód Mineralnych – to jeden z najważniejszych punktów w Lądku Zdroju. To miejsce, gdzie można spróbować wody mineralnej, która jest wydobywana ze źródeł w Kotlinie Kłodzkiej. Pijalnia Wód Mineralnych to piękny, zabytkowy budynek z unikalnymi detalami architektonicznymi. Kolejnym ciekawym miejscem jest Muzeum Filumenistyczne, czyli muzeum poświęcone zbieractwu zapałek. Znajdują się tam tysiące zapałek z całego świata, w tym wiele unikalnych i cennych egzemplarzy. To jedno z nielicznych muzeów tego typu w Polsce.