Komańcza

Komańcza jest popularną i atrakcyjnie usytuowaną miejscowością o charakterze turystycznym w województwie podkarpackim w Bieszczadach. Leży w dolinie rzeki Osławicy i potoku Barbarka. Wyśmienicie sprawdza się jako punkt na wypady w góry.

Turyści w miejscowości są witani w komfortowych pokojach i apartamentach, które znajdą w kwaterach prywatnych, domkach letniskowych, gospodarstwach agroturystycznych, willach i pensjonatach.

Do atrakcji Komańczy należy cerkiew Opieki Matki Bożej z początku XIX wieku.. Znajduje się ona na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego i była wielokrotnie remontowana. Z oryginalnego wyposażenia zachowała się tylko dzwonnica. Komańcza oferuje wspaniałe miejsca noclegowe domkach, pokojach gościnnych czy agroturystyce.

Wieś została założona w 1512 roku, choć tereny te należały do państwa Mieszka I już w X wieku. Oprócz gór dodatkowymi atutami miejscowości są ciekawe miejsce takiej jak klasztor, gdzie internowany był kardynał Wyszyński i miejsce katastrofy samolotu.

noclegi w Komańczy

Możliwość komentowania jest wyłączona.