IV Festiwal Orkiestr Dętych

góry

swietokrzyskie

krajobraz

turysta

wypoczynek

W weekend w Kazimierzu Dolnym nie można się nudzić. Tym bardziej na Rynku, gdzie gościnnie występują muzycy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.
W sobotnie popołudnie kazimierski Rynek wypełnili kolorowo ubrani muzycy wchodzący w skład orkiestr dętych. Głośna, dźwięczna muzyka, wspaniała choreografia oraz tłumnie zebrana publiczność. Do Kazimierza zawitali właśnie muzycy z IV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych odbywającego się w Puławach.
– Jest bardzo fajnie – mówi turystka, która przyjechała do Kazimierza wraz z rodziną. – Szczególnie dzieciom się podoba. Pierwszy raz na żywo oglądamy takie widowisko.

Festiwal rozpoczął się w piątek 12 września i potrwa do niedzieli. Wśród uczestników mamy gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Zespoły polskie: Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, Lwówecka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta OSP w Słupcy, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Furioso”, Orkiestra Dęta OSP przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie, Orkiestra Reprezentacyjna AGH Kraków, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Czajków, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Vox Cordium” z Przysuchy, Gminna Orkiestra Dęta z Wilczyna.

Zespoły zagraniczne: Vilnius University Orchestra „Oktava” Wilno, Felsözsolcai Tagintèzmèny Fúvószenekara Węgry, Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa Ukraina, Orkiestra Dęta „Garmonia” z Kijowa Ukraina.

Pozostał jeszcze jeden, ostatni dzień festiwalu. Co jeszcze przed nami? W niedzielę, 14 września o godzinie 13.00 orkiestranci powrócą do Kazimierza Dolnego, gdzie po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności, także na statkach wiślanych.

Główną atrakcją i zwieńczeniem imprezy jest jednak niedzielny koncert galowy, który odbędzie się na stadionie MOSiR-u w Puławach godzinie. 14.00.

– Podczas koncertu orkiestry będą miały okazję zaprezentować wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonać wspólnie utwór – piszą organizatorzy. – Zostaną także wręczone pamiątkowe statuetki i wyróżnienia dla wszystkich uczestników wydarzenia. Każdy zespół wykona około 15 minutowy koncert, zawierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Noclegi