Czerwienne noclegi to miejscowość w Polsce zlokalizowana w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec.
Wieś została rozsławiona przez sanktuarium Maryjne na Bachledówce, czyli Bachledowym Wierchu. Czerwienne wille Na posiadłości w latach pięćdziesiątych ofiarowanej o. o. Paulinom z Jasnej Góry przez panią Jarząbkową (wdzięczną za cudowne ocalenie z rąk Gestapo podczas wojny) wpierw powstała pustelnia z kaplicą, a w roku 1991 – okazały kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Wielokrotnie, w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, przyjeżdżali tu, by odpocząć, kardynał Stefan Wyszyński i ówczesny metropolita krakowski Karol Wojtyła – dziś papież Jan Paweł II. Na wierchu Budz upamiętniono krzyżem miejsce, gdzie pochowano konfederatów barskich. Przez Czerwienne – Bachledówkę wiodą trasy turystyczne: z Chochołowa, z Czarnego Dunajca, z Cichego i z Szaflar do Zakopanego (przez Ząb i Gubałówkę). Czerwienne pokoje gościnne
Każdy znajdzie tu coś dla siebie: zapalony turysta atrakcyjne szlaki, miłośnik historii zaduma się nad grobami konfederatów barskich na wierchu Budz, etnograf pełną garścią czerpać będzie z przedstawień zespołów regionalnych „Bachledówka” i „Honielnik”.
Przez Czerwienne-Bachledówkę wiodą trasy turystyczne z Chochołowa, Czarnego Dunajca, Cichego i Szaflar do Zakopanego (przez Ząb i Gubałówkę). Na wierchu Budz stoi krzyż upamiętniający miejsce, gdzie pochowano konfederatów barskich. Powierzchnia sołectwa wynosi 10,8 km2. Czerwienne domki
Założone ok. 1630 roku, do lat sześćdziesiątych zwane było jeszcze Międzyczerwiennym. Czerwoną Górę na granicy z Ratułowem pokrywa bowiem glinka o charakterystycznej barwie, a z przeciwnej strony „czerwono” wschodziło słońce. Rosną tu potężne, kilkusetletnie lipy uznane za pomniki przyrody, w górnej części wsi zachowała się drewniana dzwonnica, tu i ówdzie można trafić na starodawną góralską chałupę.