Co można robić latem w Świeradowie – Zdroju

  1. Spacerowanie po Parku Zdrojowym: Świeradów-Zdrój ma urokliwy Park Zdrojowy, gdzie można spacerować, odpoczywać i cieszyć się zielenią. Możesz podziwiać różnorodne gatunki drzew, kwiaty i fontanny, korzystając jednocześnie z dobroczynnego wpływu świeżego powietrza.
  2. Kąpiele w termalnym basenie: Świeradów-Zdrój jest znany ze swoich termalnych źródeł wód mineralnych. Możesz odwiedzić Termy Świeradów, które oferują baseny termalne, sauny, jacuzzi i inne atrakcje, które pomogą Ci zrelaksować się i odprężyć.
  3. Jazda na rowerze: Świeradów-Zdrój i okolice oferują wiele tras rowerowych dla miłośników dwóch kółek. Możesz wypożyczyć rower i wybrać się na wycieczkę po malowniczych trasach, odkrywając piękno okolicznych gór, lasów i dolin.
  4. Wycieczki piesze: Świeradów-Zdrój jest otoczony pięknymi górami i dolinami, które są doskonałe do pieszych wycieczek. Możesz wybrać się na trekking po szlakach górskich, podziwiając panoramę, wodospady i unikalną florę i faunę regionu.
  5. Jazda kolejką gondolową na Stóg Izerski: Możesz skorzystać z kolei gondolowej, która zabierze Cię na Stóg Izerski. Z góry możesz podziwiać piękne widoki na okolicę, góry i doliny.
  6. Nordic walking: Świeradów-Zdrój i jego okolice oferują wiele tras do uprawiania nordic walkingu. Możesz wypożyczyć kije do nordic walkingu i cieszyć się aktywnością fizyczną oraz pięknem przyrody.
  7. Zabiegi lecznicze: Świeradów-Zdrój jest uzdrowiskiem, gdzie można skorzystać z różnorodnych zabiegów leczniczych. Możesz zdecydować się na kąpiele wodne, inhalacje, masaże czy fizjoterapię, korzystając z dobroczynnych właściwości wód mineralnych.