Chochołów

Chochołów noclegi blisko term leży w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec. Sąsiaduje z kilkoma podhalańskimi miejscowościami – Koniówką, Witowem, Cichem Górnym, Dolnym i Środkowym i słowacką Suchą Horą. Chochołów noclegi blisko term jest nieco dalej położony od Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednak odległości są na tyle nieduże, że nie są przeszkodą w organizowaniu wycieczek w Tatry.

Od zawsze tradycyjnym budulcem w tym regionie było drewno, którego nigdy nie brakowało w okolicy Podhala. Dzięki temu szansę powstać miały piękne, regionalne chaty każdego roku pielęgnowane przez mieszkańców. Większość z nich zbudowano w starym podhalańskim stylu na przełomie XVIII i XIX w. Wiele przybudówek do domów we wsi noclegi Chochołów powstało współcześnie, mimo tego wieś zachowała dawny urok i jest uznawana za żywy skansen podhalańskiego budownictwa.

W miejscowości noclegi Chochołów znaleźć można wiele ciekawych miejsc, w jednym z zabytkowych budynków zlokalizowane jest Muzeum Powstania Chochołowskiego. Znajdująca się tam historyczna ekspozycja upamiętnia zbrojne wystąpienie górali Chochołowa i osad położonych w okolicy przeciwko Austriakom w 1846 r. Wnętrza przedstawiają również codzienne życie góralskiej rodziny w XIX w.