„Carmen. Bella Donna” w wykonaniu Teatru Bagatela

Aktorzy Teatru Bagatela zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl pod tytułem „Carmen. Bella Donna” Stefana Vögla. Sztuka zaprezentowana zostanie w sobotę 18 października o godzinie 19.oo. Ząb noclegi zaprasza.

O spektaklu:

Trup się ściele, a szampan leje strumieniami.

Niezwykle atrakcyjna autorka poczytnych książek kucharskich, Carmen, uważa, iż „na miłość i na szampana nigdy nie jest za późno”. Żyje wg doskonale działającego schematu: „mężczyzn co dwa lata trzeba utylizować”.

Dniem morderstwa, a zarazem dniem początku nowego romansu, jest zawsze Sylwester – tym razem jednak cały plan może wziąć w łeb, gdyż córka Carmen wraca przed czasem do domu, za nią zaś przybywa narzeczony o konserwatywnych poglądach, a za nim jego jeszcze bardziej konserwatywny ojciec. W dodatku kandydat na nowego kochanka może wcale nie być tym, za kogo się podaje, a na ścianie wciąż wisi portret męża Carmen.

Przypominająca nieco klasyczne „Arszenik i stare koronki” austriacka komedia kryminalna z rozerotyzowaną bohaterką i wątkiem romansowym, w podwójnie doborowej obsadzie gwarantuje wieczór pełen różnorakich wrażeń. Jak przypomniał Jerzy Pilch w „Dzienniku”, komedia, w której nikt nie umiera, zawsze będzie mniej warta od komedii z jednym tylko nieboszczykiem.