Bukowina Tatrzańska

Będąc zimą czy też latem w naszych pięknych Polskich Tatrach, w wyjątkowym miejscu jakim niewątpliwie jest Bukowina. W Bukowinie warto zobaczyć kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego, który przez kilkanaście lat budował góral z Bukowiny – Jędrzej Kramarz – budowniczy-samouk, który był zarówno architektem i wykonawcą, sam przygotował plany, wyrabiał cegły, był murarzem, cieślą, kowalem. Będąc w Bukowinie przy dobrej widoczności można podziwiać łańcuch Tatr. Ale jeszcze wspanialsza panorama naszych najwyższych gór ukazuje się nam z Głodówki. W wiosce znajduje się świetny kompleks basenów termalnych. Obiekt ten składa się z 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych.

Całość jest podzielona na trzy strefy: podstawową, dla dzieci i młodzieży oraz strefę dla niepełnosprawnych. Główny basen ma kształt skrzypiec (w nawiązaniu do regionalnego charakteru obiektu), nazwano go „bonior basisty”. Pozostałym basenom i innym elementom term nadano także nazwy pochodzące z góralskiej gwary.

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej blisko wyciągu. Z Bukowiny Tatrzańskiej warto udać się do Białki – malowniczej góralskiej wsi, która ciągnie się przez 8 km. Bardzo chętnie przyjeżdżają tutaj narciarze, bowiem mikroklimat wsi sprzyja zimowemu szaleństwu – zima trwa tutaj wyjątkowo długo, śniegu jest dużo. Dużo jest ciekawych noclegi blisko term. Tutejsze stoki są łagodne, trasy szerokie i dobrze utrzymane. Dlatego coraz częściej miejscowość odwiedzają zakochani. Bukowina Tatrzańska latem to miejsce folkloru i popularnych festiwali związanych z okoliczną kulturą: Sabałowe Bajania. Miejscowość coraz częściej odwiedzają zakochani, świętując tu swoją podróż poślubną czy różnice ślubu.

Baza noclegowa w Bukowinie Tatrzańskiej jest świetnie rozwinięta, gospodarze przyjmują gości w jak najlepszy sposób, starając się zapewnić najlepsze warunki żywieniowe oraz mieszkaniowe proponując romantyczne pakiety, z których chętnie korzystają pary. Wspaniała atmosfera i góralski klimat powodują, że wiele osób chętnie tutaj powraca, ponieważ jest to doskonała baza wypadowa na weekend, dłuższy urlop czy święta.

Bukowina Tatrzańska jest świetną trasą wylotową w stronę słynnego Morskiego Oka. Tutejsze krajobrazy są przepiękne, a infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie. Tu pojawiają się nie tylko turyści z Polski, ale i zza granicy. Spacery po miejscowości wieczorową porą są naprawdę romantyczne, szczególnie kiedy słońce chowa się za piękne góry. Bukowina Tatrzańska odwiedzana jest o każdej porze roku.