Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska wieś w Polsce,  w woj małopolskim, w gminie Bukowina  Tatrzańska. Położona na trasie z Poronina do przejścia granicznego na Łysej Polanie. Obecnie duży ośrodek  turystyczno – wypoczynkowy.  Stacja sportów zimowych, posiadająca liczne małe wyciągi narciarskie.

W miejscowości znajduje  się  szereg  drewnianych  pensjonatów z okresu międzywojennego, wybudowanych w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim  ( inaczej w stylu zakopiańskim ).  Bukowina Tatrzańska posiada dwie stacje narciarskie, stacja narciarska Tumia na Wierchu Orczańskim i druga stacja Rusin-Ski na Wierchu Rusińskim.

W Bukowinie Tatrzańskiej wybudowano kompleks basenów  zasilanych wodą  ze źródeł termalnych Terma Bukowina. Najbliższym miastem jest Zakopane i Nowy Targ. Bukowina Tatrzańska to znany ośrodek sportów zimowych, każdy amator białego szaleństwa znajdzie coś dla siebie . Jest to miejscowość o dobrze zachowanych tradycjach.

Z Bukowiny Tatrzańskiej widać cały łańcuch Tatr. Miejscowość o przepięknych krajobrazach, bogatej szacie roślinnej a także zwierzynie dziko żyjącej jak sarny, lisy, kuny, łasice i wiewiórki  możemy  podglądać i podziwiać .

Bukowina Tatrzańska to przede wszystkim niczym nieskażone powietrze, oddychanie sprawia dużą przyjemność dając uczucie świeżości i rześkości, powietrze przesycone jest  zapachem koniczyny  i  kwiatów oraz lasów pachnących żywicą.

Noclegi Bukowina Tatrzańska to urokliwe miejsce na wypoczynek, a jeśli potrzebujesz noclegu, masz wiele opcji do wyboru. W okolicy znajdziesz noclegi blisko termalnych basenów, co pozwoli Ci cieszyć się relaksem w gorących źródłach. Oferowane są różnorodne rodzaje noclegów, w tym Bukowina apartamenty, pokoje, Bukowina domki do wynajęcia, a także opcje z wyżywieniem, włączając noclegi z śniadaniem. Bukowina Tatrzańska zachwyci Cię nie tylko swoim pięknem, ale także różnorodnością oferty noclegowej, która spełni oczekiwania każdego gościa.