Bóbrka

Bóbrka to wieś wypoczynkowa w województwie podkarpackim, położona nad Zalewem Myczkowieckim u podnóża Kozińca, 14 km od Krosna. Dzięki rozwojowi turystyki i bliskości dużych zbiorników wodnych jest to idealne miejsce na wypoczynek, a także świetna baza noclegowa. Znajduje się tu przystań wodna i wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Większość atrakcji historycznych i przyrodniczych miejscowości eksponowanych jest na trasach Ekomuzeum „W krainie bobrów”. Doskonale nadają się one na długie spacery, uprawianie nordic walking, wycieczki rowerowe i konne.

Ciekawym zabytkiem jest Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Powstało ono na terenie kopalni ropy naftowej i jest jedynym muzeum w Polsce, w którym można zobaczyć sposoby jej wydobywania w XIX wieku. Dokumentuje ono rozwój przemysłu naftowego i prezentuje dorobek polskich nafciarzy.

W Bóbrce tworzy wielu artystów i rzemieślników, których dzieła można zobaczyć w licznych galeriach. Wśród nich jest Galeria rzeźb przydrożnych, w której skład wchodzi 11 rzeźb nawiązujących do podań i legend bieszczadzkich, galeria Le-Graż i pracownia rzeźb Henryka Gągorowskiego.