Baseny Mineralne Solec-Zdrój

Baseny Mineralne Solec-Zdrój – nowoczesne miejsce, z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową. Oczywiście jest też do dyspozycji kompleks saun ze strefą Wellness i wanną SPA.

Położone w województwie Świętokrzyskim w miejscowości Busko-Zdrój. Solec-Zdrój to uzdrowiskowe miejsce, które dysponuje warunkami naturalnymi i właściwymi do prowadzenia lecznictwa, takimi jak lecznicze właściwości klimatu, naturalne zasoby wód mineralnych oraz szereg innych czynników środowiska, walory przyrodnicze i estetyczne krajobrazy, wywierających korzystny wpływ na ludzki organizm. Solec-Zdrój charakteryzuje również brak rozwiniętego przemysłu, co bardzo korzystnie sprzyja zachowaniu naturalnych walorów środowiska, niezwykle ważnych dla celów leczniczych oraz wypoczynkowych. Świętokrzyskie noclegi

Solec-Zdrój swoją nazwę zawdzięcza wielu słonym źródłom występującym dawniej na pobliskich łąkach. Jego historia sięga początku XIV wieku. Solec-Zdrój położony jest na skraju Wyżyny Małopolskiej i Kotliny Sandomierskie w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie buskim, w gminie Solec-Zdrój. Uzdrowisko mieści się w odległości 80 km od Kielc i 90 km od Krakowa. Specyficzny klimat Solca-Zdroju, charakteryzuje się bardzo dużym nasłonecznieniem oraz wysoką amplitudą temperatur na przestrzeni roku. Solec-Zdrój posiada źródło wody leczniczej – solanki chlorkowo-jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowej, którą potocznie nazywa się siarczkową. Duże stężenie siarki a także wysoka mineralizacja powodują, iż jest to najsilniejsza na świecie tego typu woda. Wizyta w uzdrowisku poza niepowtarzalnymi zaletami kuracyjno-leczniczymi może stać się niepowtarzalną okazją do poznania znajdujących się w miejscowości zabytków i atrakcji turystycznych. Najciekawszymi są trzynastowieczny kościół św. Mikołaja z krucyfiksem z XVI-XVII wieku, renesansowa płyta nagrobną Samuela Zborowskiego, oraz stary park zdrojowy z przylegającymi do niego zalewem z nowym zbiornikiem retencyjno-rekreacyjnym i sosnowym kompleksem leśnym.