Augustów noclegi na Podlasiu

Augustów noclegi jest to miejscowość w północno-wschodniej części naszego kraju w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów noclegi nad jeziorem. Miasto królewskie starostwa augustowskiego w ziemi bielskiej województwa podlaskiego w 1795 roku.

Ciekawe miejsca warte zobaczenia

Popularny i najczęściej odwiedzany punkt każdej wycieczki do Augustowa. Prawie dwustuletni Kanał Augustowski to interesujący zabytek polskiej myśli architektonicznej Choć wpisanie obiektu na listę Unesco nie udało się to jednak jego korzyści oscylują wokół najwyższych standardów półki światowego dziedzictwa. Obiekt powstał z potrzeb ekonomiczno-politycznych i planowanej funkcji ostatecznie nie spełniał. Obecnie czerpie z niego tutejsza i transgraniczna turystyka czyli śluzowanie i pływanie kanałem to rozrywka dla dużych i małych. Warto wspomnieć że szlak to aż 101 kilometrów a fragment kanału mieści się na Białorusi. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu w Augustów domki, apartamenty, pensjonaty, pokoje do wynajęcia, noclegi blisko centrum jest możliwość skorzystania z rejsu stylizowanymi 11-osobowymi gondolami. Firma Wodnik oferuje też rejsy na indywidualne zamówienia, na imprezy okolicznościowe oraz różne bankiety. Jest możliwość zarezerwowania gondoli do własnej dyspozycji. W obiektach mieszczą się duże stoły, które dają sposobność na zrobienie takich imprez. Imprezowanie na wodzie wśród otaczającej wyjątkowej przyrody zostawi nam cudowne wspomnienia. Na życzenie przewoźnicy w gondoli dostarczą Państwa do wybranego miejsca, o wybranej godzinie, a do tego pokażą najbardziej ciekawe miejsca. Po

Przebywając w Augustowie warto odkryć jego historię i najciekawsze miejsca. To wszakże miasto królewskie. Według opowieści to tutaj miała miejsce pierwsza schadzka króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Symbolem tej legendarnej schadzki król kazał utworzyć miasto, które nazwano jego imieniem. Magdeburskie prawa osadzie nadano w 1557 roku. Poznawanie Augustowa na własną rękę nie jest takie łatwie. Miasto jest dosyć duże i ma wiele atrakcji które mieszczą się w różnych miejscach i niestety nie zawsze dobrze oznakowanych i dlatego polecamy Wam zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem . Warto zobaczyć między innymi: Rynek Zygmunta Augusta z pomnikiem któy jest kolumną, wyjątkowe kamienice np. tą w której noc spędził Napoleon Bonaparte, zabytkowy szlak grodzieński, Kanał Bystry, Bazylikę Mniejszą, pozostałości po społeczności żydowskiej, budynek i park obok Starej Poczty, która była w okresie XIX wieku stacją przeprzęgową na 16 koni.