Polanica Zdrój noclegi w Górach Stołowych

Polanica Zdrój jest znaną i popularną miejscowością turystyczną. Jest położona w dolinie Bystrzycy Dusznickiej w województwie dolnośląskim i stanowi wyśmienity punkt wypadowy w malownicze rejony Gór Stołowych.

Główne atrakcje w Polanicy Zdrój

Atrakcji w Polanicy Zdroju jest co niemiara. Liczba obiektów rekreacyjnych jest tak dużo, że ciężko się zdecydować w jaki sposób spędzić czas. Do wyboru jest między innymi letni tor saneczkowy, basen, stadnina koni i kort tenisowy.

W miejscowości działa szeroka i zróżnicowana baza noclegowa. W ofercie są takie obiekty noclegowe jak kwatery, pokoje, domki, pensjonaty, wille, apartamenty, agroturystyka i wiele innych.

W przepięknym parku, który jest stylizowany na elegancki kurort można oglądać egzotyczne krzewy i sędziwe drzewa w różnych barwach. Położono jest tu uzdrowisko, w którym leczone są choroby układu krążenia i przewodu pokarmowego.

Deptak Życie ciągnie się po obu brzegach przepływającej przez Polanicę-Zdrój, Bystrzycy Dusznickiej stanowiącej lewy dopływ Nysy Kłodzkiej. Przez cały rok znajdziemy tu wiele ludzi spacerujących w śród drzew, w którym rozbrzmiewa czasem bicie dzwonów górującego nad Deptakiem kościoła Wniebowzięcia NMP zbudowanego w 1910 r., w stylu neobarokowym i secesyjnym.

Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa najważniejszy obiekt. To tutaj wszystkim chętnym udostępnia się najcenniejsze naturalne skarby miejscowości, jakimi są źródła leczniczych wód mineralnych.

Pijalnię wybudowano w latach 1910-11, na miejscu po zburzonej willi i przestarzałym pawilonie, który służył coraz liczniejszym kuracjuszom za coraz mniej komfortową halę spacerową. Budynek zaprojektowali Paul Rother do spółki z Felixem Wildem.

Źródło najpopularniejszej wody, nazwanej z czasem Wielka Pieniawa, wywiercono w 1904 roku. Zawiera stabilne ilości takich minerałów, mikro- i makroelementów jak dwutlenek węgla, magnez, wapń, żelazo, krzem, miedź, potas, sód, chlor, lit czy krzem. Taka mieszanka pozytywnie wpływa na odporność organizmu i procesy trawienne. Pomaga również przy chorobach przewodu pokarmowego.

Nad uzdrowiskowym deptakiem góruje wybudowany na wschodnim brzegu Bystrzycy Dusznickiej kościół, postawiony prawdopodobnie w 1910 roku. Świątynia “zastąpiła” kaplicę, którą pozostawiła po sobie w 1650 r. misja jezuitów.

Sanatorium Wielka Pieniawa oferuje szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych w zakresie elektroterapii, fonoterapii, gimnastyki, hydroterapii, inhalacji, magnetoterapii, masaży, światłolecznictwa, odnowy biologicznej

Sam budynek ma ponad 100 lat, a zaprojektował go architekt Andreas Ernst, jako Nowy Dom Zdrojowy. Był to luksusowy obiekt wyposażony w centralne ogrzewanie, instalację elektryczną i windę.

Letni Tor Saneczkowy tor mierzy ponad 450 m długości. Odważni mogą na nim osiągnąć prędkość sięgającą 40 km/h, mniej odważni mogą ją regulować bezpiecznym, ręcznym hamulcem. Tor bywa udostępniamy grupom na określony czas, istnieje także możliwość organizacji na nim zawodów z pomiarem czasu. Tor otwarty jest od 15 kwietnia do 15 października